Fenerbahçe’nin eski Başkanı Aziz Yıldırım uzun süren suskunluğunu bozdu. Yıldırım sarı-lacivertli gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Galatasaray’ın açıklamalarına cevap veren Yıldırım, “Galatasaray’ın yayınını izlerken utandım. Benim açıklamalarımı montaj yaparak yayınlıyorlar.  Benim zekamda insanlar olmadığı için ne söylediğimi anlamıyorlar. ” ifadelerini kullandı. Fenerbahçe kulübünden Aziz Yıldırım ile ilgili açıklama geldi.

“Benim üzerimden bunu yapmak aptallıktır” 

“Başkanlığı bıraktığımdan beri hiç konuşmadım. Konuşmayı da düşünmüyorum ama bugün artık mecbur olduk konuşmaya. Galatasaray, Aziz Yıldırım üzerinden Fenerbahçe yönetimine savaş açıyorsa, bun yanlış. Ben Fenerbahçeli değilim; Fenerbahçe’nin kendisiyim. Herhangi biri değilim. 20 sene hizmet ettim bu kulübe. Fenerbahçe için neler yaptığımı herkes biliyor. Gittim Fenerbahçe için hapis yattım. Benim üzerimden bunu yapmak yanlış ve aptallıktır. Varsa sorunlarınız konuşursunuz ama Aziz Yıldırım’ı bu işlere katmayın. Katan taraf zararlı çıkar. Kendilerinin şampiyonluğu için dua edenin kim olduğunu herkes biliyor.

G.Saray açıklaması 

59’dan bu yana Beşiktaş’ın iki şampiyonluğu sığmıyor dedim. Fenerbahçe’nin 29 şampiyonluğunu 2017’deki konuşmamda söyledim. Galatasaray’ın kavgası, Fenerbahçe alsın mı, almasın mı olmalı. Fenerbahçe başvurursa, TFF tasdik edecek. Onların zekaları yetmiyor. İnce nokta, eski şampiyonluk yayın hakkından pay alınacak mı? Galatasaray buna itiraz etmeli.

“Beşiktaş’a nasıl karar verdin?” 

Türker Arslan sen karar verdiysen, Beşiktaş’a nasıl karar verdin? TFF, beni aradı sordu. Böyle bir başvurunun olmadığını söyledim.

“Galatasaray’ın yayınını izlerken utandım” 

“Galatasaray’ın yayınını izlerken utandım. Yalan söylüyorlar. Benim açıklamalarımı montaj yaparak yayınlıyorlar.  Benim zekamda insanlar olmadığı için ne söylediğimi anlamıyorlar. Orada iki tane şampiyonluk 59’dan bu yana sığmıyor diyorum. Ben Fenerbahçe’nin haklı olduğu bütün davalarda Fenerbahçe’nin savunucusuyum.”

Ali Koç’a yanıt 

Ali Bey’e de yanıt vereceğim. Savcıları, polisleri üye yaparken, Galatasaray’a üye olanlar da vardı. O zamanlar böyle örgüt yoktu. Ben kimseyle tavla oynamadım. FETÖ ile ilk mücadele eden insanım.

“Ne kadar borç bıraktım, ne kadar mal varlığı bıraktım” 

Mali kongreden önce bir konuşma yapacağım. Ne kadar borç bıraktım, ne kadar mal varlığı bıraktım. Bunu da kamuoyuna anlatacağım. Açıklayacağım. Her konuşmada borçtan bahsediyoruz ama hiç mal varlığından kimse bahsetmiyor.

“600-700 milyon dolarları başka yerde harcayabilirdim” 

Ben o varlıkta harcadığım 600-700 milyon dolarları başka kulübe de harcayabilirdim, 3 şampiyon daha fazla olurdum ama bugün o mal varlıkları olmazdı. Onları da arkadaşlarımla beraber mali kongre öncesinde kamuoyuna açıklayacağım.

“Namussuzluk mu yapmışım?” 

Yolsuzluk mu yapmışım? Namussuzluk mu yapmışım? Bunların hiçbirisi bende yok. Ben, Mustafa Cengiz’in söylediği gibi hiçbir olaya karışmadım. Allaha şükür şerefli bir insanım. Kimseye de şerefsizlik yapmadım. Dikkat etsinler.

“Beni mahkemeye verdiler” 

Bu ülkeye şikeyi sokan takım Galatasaray’dır. Beni mahkemeye verdiler. Söylediklerimde suç olmadığı tescillendi. Deliller burada, ben bir şeylere karışmadım ama Galatasaray karışmış.”

“Galatasaray, bunu iyice kafasına soksun” 

Ben Fenerbahçe’nin yanındayım, Fenerbahçe’nin haklı olduğu tüm davalarda Fenerbahçe’nin savunucusuyum. Galatasaray, bunu iyice kafasına soksun. “Ortalığı biraz boş bıraktık ama önümüzdeki mali kongrede konuşma yapacağım. Hep borçtan bahsediyorlar, mal varlıklarından bahseden yok.”

Fenerbahçeliler bölünmesinler, birlik beraberlik içinde olsunlar 

“Fenerbahçelilere bir ricam var. Bölünmesinler, birlik beraberlik içinde olsunlar. Kötü günler aşılır, idare edenler bu kulübe layık akıllı strateji uygulasın.”

1 Reply to “Son dakika – Aziz Yıldırım: Galatasaray’ın yayınını izlerken utandım”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *