Türkiye-Hollanda:4-2

Hollanda milli takımını 4-2 mağlup eden milliler 4 golün üçünü Ronaldo Nazario(Burak Yılmaz)’yla birini ise Hakan Çalhanoğlu’nuyla buldu. Hatt-rick yaparak dikkat çeken Burak bugün müthiş futboluyla en iyi zamanlarındaki Ronaldo Nazarioyu andırdı. Aslanlarımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

Bu fotoğraf sosyal medyada gündem oldu

Şahsi değerlendirmelerimi yaptığım bölüme geçiyorum.

Premier League defans hattı

Çağlar ve Ozan sert müdaheleleriyle dikkat çekti . Savunmada sertlik takımımızı diri tuttu Okay ve Taylan onlara uyum sağlayarak sertlikten ödün vermedik ve müthiş bir savunma performansı gösterdik. Fakat gördüğümüz kartlar bu durumun olumsuz yanı oldu fauller havada uçuştu hatta bir de penaltı kazandırttı . Şüphesiz halkımız olumsuz yönlerine rağmen bu sert savunmadan haz duymuştur.

Burak Yılmaz …

Açıkcası bu sezon kimsenin beklemediği bir performansla kendini gösteren Kaptanımız Burak lille takımını sakatlanana kadar resmen gole doyurmuştu. Belli ki sıra milli takımımızda kendisini sadece tebrik ediyorum fuleli koşuları ve özverisiyle gerçekten harika bi performans gösterdi. Daha fazla konuşursam kendimi durduramayacağım

Taylan Antalyalı

Tüm Türkiyenin hem fikir olduğu başka bir konu ise Taylanın bu şansı sonuna kadar hakettiği ve azimle çalışarak bu hakedişi Fatih Terim’in ona verdiği rolle kazandı. Taylan’ın inanılmaz bir performansı girdiği dakika sebebiyle yoktu. Ama kendisine verilen görevi yerine getirmeye çalıştı. Milli takımımız çok çalışkan bir futbolcu kazandı . Sol ayağıyla denediği şut olduğu yeri ne kadar hakkettiğini düşündüğünü gösteren müthiş bir özgüven göstergesiydi.

Maçta çalınan bolca tehlikeli serbest vuruş

Bizim yüreğimizi ağzımıza getiren serbest vuruşlar olsada bulduğumuz golü de serbest vuruştan bulmuş olmamız bizi morallendirdi.

Futbol bir iş mi eğlence mi ?

Spikerin bana göre mantığı olmayan hakem yorumları haklı yada haksız olsa bile gereksizdi. Lig boyunca zaten yeterince bu fanatizmi yapıyoruz . Milli maçlara bunu taşımanın yeri değil gerçekten kınıyorum bari maç bitseydi . Yöneticiye güvenmeyi ne zaman öğreniceksiniz bu zihniyetin militanları…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *